Hac Kesin Kayıt Tarihlerinde Değişiklik!

2020 Hac Kesin Kayıtları İçin Son Gün Ne Zaman?

Hacca gitmek için kura sırası bekleyen vatandaşlar 9 Ocak Perşembe günü, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çekilen ve açıklanan kura sonucunda belirlenmişti.

Kurada ismi çıkan ve 2020 senesinde hac vazifesini yerine getirme hakkı kazanan vatandaşlar, hac için kesin kayıt yaptırmakla ve e-Devlet üzerinden Hac Kesin Kayıt Yaptırabilir Belgesi almakla yükümlü.

Hac Kesin Kayıt Tarihleri ile ilgili Diyanet'in belirlediği 13 - 24 Ocak tarih aralığı ise değişti!

Normalde bugün yani 24 Ocak Cuma günü hac kesin kayıtları için son gün olacaktı. Fakat Diyanet bu süreyi uzattığını ve hac kesin kayıtlarının 27 Ocak Pazartesi (dahil) gününe kadar yapılabileceğini belitti.

Diyanet’in bu haberi işlemlerini tamamlayamadığı için endişelenen hacı adaylarını sevindirdi.

2020 yılı için Hac Kesin Kayıt Tarihleri ise Diyanet İşleri Başkanlığı tarafınca belirlenen son kayıt tarihi 27 Ocak Pazartesi saat 23:59’a kadar devam edecek şekilde düzenlendi.

Hacı adayları 27 Ocak günü gece saat 23:59’a kadar e-Devlet üzerinden Hac Kesin Kayıt Yaptırabilir Belgesi alabilecek ve hac kesin kayıtlarını yaptırabilecek.

Hacca gitmeye hak kazanan vatandaşlar, hac ile ilgili gerekli tüm işlemlerini yaptırabilmek için e-Devlet şifreleri ile sisteme giriş yaparak Hac Kesin Kayıt Yaptırabilir Belgesi almak zorundalar.


Tavaf Namazının Kılınışı ve Hükmü
Hac ile İlgili Temel Bilgiler – Terimler

Bir Cevap Yazın